منتخب ششمین شورای شهر تهران در گفت‌وگو با روزپلاس/
در انتخاب شهردار از شاخص هایی کمک میگیریم و با یک خردورزی جمعی و مکانیسم مشخص و نظام مند، از یک تعداد آدم به نفر اصلی خواهیم رسید.
کد خبر: ۲۰۷۵۸۳
تاریخ انتشار:۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳ - 21 July 2021
۱۲ گزینه‌ نهایی شهرداری تهران باید برنامه‌های خود را ارائه و در مصاحبه شرکت کنند/ تمام مراحل به اطلاع مردم خواهد رسید

علیرضا نادعلی منتخب شمشین دوره شورای شهر در گفت‌وگو با روزپلاس درباره تعیین شهردار تهران گفت: قاعدتاً یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر شورا در دوره 4 ساله باید بگیرد انتخاب شهردار است که ما هم از این امر مستثنی نیستیم. باید گزینه خود را تا 14 مرداد که روز آغاز به کار رسمی شورای اسلامی شهر تهران است انتخاب کرده باشیم. همیشه این اتفاق به یک نحوی افتاده است منتهی این بار قدری سعی شد دو اتفاق را تمهید کنیم، یک اینکه از شاخص هایی کمک بگیریم و با یک خردورزی جمعی و مکانیسم مشخص و نظام مند، از یک تعداد آدم به نفر اصلی برسیم. از این جهت مکانیسم مند و نظام مند بودن امر اهمیت دارد و همچنین مورد دوم اطلاع رسانی مرحله به مرحله است تا مردم بدانند چه اتفاقی می افتد و کسانی که منتخب مردم در شورای شهر هستند به قول و قرارهایی که با مردم داشتند درست عمل می کنند یا خیر.

وی درباره گزینه های شهردار تهران و احتمال اینکه کدام گزینه شانس پیروزی را دارد پاسخ داد: من وارد بحث گزینه ها نمی شوم. بالاخره هر یک از اعضا سلیقه هایی دارند که در بین این 12 نفر ممکن است یک نفر یا بیش از یک نفر آن سلیقه ها را نمایندگی کنند یعنی ممکن است من از بین 12 نفر به سه نفر بیش از بقیه با فاصله نظر داشته باشم. دلیل هم شخصی نیست و بیشتر شاخص هایی است که مدنظر داریم. یک فرد دیگر ممکن است به سه فرد دیگر نظر داشته باشد. در نهایت آقایان باید برنامه های خود را ارائه کنند و در مصاحبه شرکت کنند، آن چه از این رخداد بیرون می آید نهایتاً نظر اصلی 21 نفر اعضای شورا را می سازد و آنها رای می دهند. رای آنها تعیین کننده است.

منتخب شمشین دوره شورای شهر در پاسخ به این پرسش که عملکرد شورای پنجم را چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: حتما اعضای شورای شهر خدماتی داشتند و حتماً نقدهایی ممکن است به آنها وارد شود. ناکرده ها و کرده هایی داشتند و در بین کرده ها مواردی قابل نقد است و ناکرده هایی هم هست. در هر صورت نگاه سیاسی نباید به این امر داشت و گفت چون دوره قبل شورای اصلاح طلب بود بگوییم همه تصمیمات غلط است. من این چنین نگاه نمی کنم هرچند شاهد برخی از تصمیمات هستیم که نپخته و توام با تعجیل و شتابزدگی است.گاهی مواقع این امر باعث می شود مسئله کوچکی  تبدیل به یکسری حاشیه هایی شود که هم ذهن شهروندان را مشوش می کند و هم رسانه ها را به دردسر می اندازد.
بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها

تصمیم یحیی گل محمدی برای خرید دو چهره مطرح لیگ برتر

واشنگتن: انگلیس در شکل‌دهی پاسخ به ایران پیش‌قدم می‌شود

کارشناس لبنانی: آمریکا و عربستان سعودی عامل تیراندازی جنوب بیروت هستند

زمان پخش زنده مسابقات وزنه برداری المپیک/جدول

آغاز ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی/ رئیس جمهوری: اقتصاد کشور را شرطی نمی‌کنیم/رهبر انقلاب: دولت مظهر وفاق باشد/ با مردم صادقانه گفتگو کنید

حیف و میل صدا و سیما در سریال سازی/ با این روش مدیریت، ۱۵۰ میلیون یورو هم کم است!

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشور قوت گرفت

تمدید۴ بازیکن با پرسپولیس / موافقت با شروط تمام بازیکنان به جز یک نفر

ابراز تأسف مسکو از عدم امکان پیوستن ایران به مذاکرات صلح افغانستان

عکس/ دوست صمیمی ارشا اقدسی خبر فوت وی را تایید کرد

آسوشیتدپرس: چهار کشتی در سواحل امارات از کنترل خارج شده‌اند

تا کنون از ابزار مذاکره نتیجه مثبتی گرفته نشده است/ در دولت رئیسی ایران باید دنبال اهرم های فشار بر آمریکا و اروپا در‌ حوزه مشکلی و هسته‌ای و پهپادی باشد

تیرباران وحشتناک مرد میوه فروش وسط خیابان +عکس

سعید معروف از والیبال خداحافظی کرد