نایب رییس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی در گفت‌وگو با روزپلاس/
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از لزوم پیگیری حادثه منا در دولت بعدی خبر داد.
کد خبر: ۲۰۷۴۷۳
تاریخ انتشار:۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴ - 20 July 2021
شهادت رکن‌آبادی مانند معمای لاینحل بی‌جواب مانده است/ سزاوار بود موضوع این دیپلمات کارکشته مورد توجه جدی دولت قرار گیرد/ پیگیری حادثه منا وظیفه مهم دولت آینده است

ابراهیم عزیزی در گفت و گو با روزپلاس با اشاره به اینکه موضوع حادثه منا مورد غفلت مسئولین قرار گرفت گفت: یکی از موضوعاتی که متاسفانه همچون خیلی از مسائل مهم دیگر در دولت مورد غفلت قرار گرفت و حقوق ملت ایران را ضایع کرد حادثه منا بود. علی رغم اینکه سزاوار بود دولت با دیپلماسی قوی،پیگیری حقوقی در مجامع بین المللی و محاکم داخلی و خارجی صورت می داد اما موضوع جدی گرفته نشد.

وی افزود: لازم بود دولت در این 5سال از حقوق مردم عزیز و شهدای منا دفاع به حقی می کرد اما این موضوع مورد غفلت قرار گرفت. اکنون لازم است که این کار را دولت آینده به عنوان وظیفه مهم دنبال کند. مجلس شورای اسلامی  با این رویکرد خوبی که دولت آینده خواهد داشت با پشتیبانی و همراهی حتما این موضوع را در دستور کارخودش قرار می دهد و حقوق حقه ی شهدای منا را پیگیری می کند .

عزیزی خاطر نشان کرد: جای تاکید دارد که جا داشت این موضوع در دستور کار مسئولان خارجی قرار می گرفت اما بخاطر یک سری تعلل ها، غفلت ها ، بی توجهی و سهل انگاری ها این موضوع نیز بر بقیه مسائل حل نشده اضافه شد.

وی در پایان تاکید کرد: موضوع شهید رکن آبادی نیز به عنوان معمای لاینحل هنوز بی جواب مانده و در واقع معمای پیچیده شده است. اگر چه ما برای همه شهدای منا علو درجات را آرزومندیم اما سزاوار بود که موضوع شهید رکن آبادی که یکی از اشخاص برجسته و دیپلمات های کارکشته ی جمهوری اسلامی ایران بود مورد توجه جدی دولت قرار بگیرد. انشالله در دولت آینده این موضوع نیز به حق پیگیری می شود و مجلس شورای اسلامی نیز با بهره گیری از یک تیم دیپلماسی قوی روابط مشترک و مجلس و دولت را پیگیری خواهد کرد.
بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها