نماز یکشنبه‌های ماه ذی القعده نماز مستحبی است که باعث آمرزش گناهان می‌شود.
کد خبر: ۲۰۳۹۶۸
تاریخ انتشار:۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹ - 27 June 2021
به گزارش روزپلاس، رهبر انقلاب در هجدهمِ شهریور سال ۹۴ در دیدار با اقشار مختلف مردم درباره آثار نماز یکشنبه‌های ذی القعده توضیحاتی ارائه کردند. ایشان فرمودند: روز‌های یکشنبه ماه ذی القعده، ایام توبه و انابه است و عملی دارد که مرحوم عارف بزرگوار حاج میرزا جواد آقا ملکی در المراقبات نقل می‌کند از رسول مکرم اسلام (ص) که خطاب به اصحاب خود فرمودند، کدام از شما‌ها مایل هستید توبه کنید؟ همه گفتند ما می‌خواهیم توبه کنیم. طبق این نقل و این روایت حضرت فرمودند که روز‌های یکشنبه ماه ذی القعده این نماز را که یک نمازی با خصوصیتی در مراقبات ایشان ذکر می‌کنند، انجام بدهید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی نیز درباره نماز روز‌های یکشنبه ماه ذی القعده گفت: نماز یکشنبه در ماه ذی القعده نماز عجیبی است که مستحب است که یکشنبه‌های ماه ذی القعده خوانده شود. آثار خوبی که این نماز دارد این است که انسان بی ایمان از این دنیا نمی‌رود و اعتقادات از انسان سلب نمی‌شود؛ یعنی زمان جان دادن انسان با لا اله الا الله از دنیا می‌رود.

روش خواندن نماز روز یکشنبه ماه ذی القعده

در مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی و المراقبات مرحوم حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی شیوه خواندن این نماز آورده شده است.

برای خواندن نماز یکشنبه‌های ماه ذی القعده لازم است در یکی از یکشنبه‌های ماه ذی‌القعده غسل برای خواندن و برای نماز وضو بگیرد و سپس دو نماز دو رکعتی مانند نماز صبح به نیت نماز یکشنبه ماه ذی‌القعده به‌جا آورد که در هر رکعت، یک‌بار سوره حمد و سه بار سوره توحید و یک‌بار سوره ناس و یک‌بار سوره فلق خوانده می‌شود و پس از پایان چهار رکعت، هفتاد بار استغفار کرده (گفتن ذکری مانند اَستَغفِرُ اللهَ و اَتوبُ إلیه) و آنگاه یک‌بار ذکر «لا حول و لا قوة الا بالله» بگوید و در پایان این دعا را بخواند:

«یا عَزِیزُ یا غَفَّارُ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُوبَ جَمِیعِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ فَإِنَّههُ لَا یغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا أَنْتَ»


باشگاه خبرنگاران 


بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها