افراد موفق و سخت‌کوش عادت‌هایی دارند که نسبت به سایر افراد متفاوت است و باعث می‌شود چند قدم در زندگی جلوتر باشند.
کد خبر: ۱۹۸۶۰۴
تاریخ انتشار:۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸ - 17 May 2021
به گزارش روزپلاس، افراد موفق عادت های خوب را حفظ می‌کنند و با همین عادت‌های خوب به موفقیت در هر زمینه کاری دست پیدا می کنند. بنابراین, باید توجه کنید که هیچ چیز سریع‌تر از شناخته شدن به عنوان یک فرد سخت‌کوش و قابل اعتماد باعث نمی‌شود که مافوقتان توجه ویژه‌ای به شما داشته باشد و این نحوه کار شماست که کیفیت و کمیت پاداش شما را تعیین می‌کند.

ایجاد عادت‌های خوب برای یک شغل موفق

توانایی شما در ایجاد عادت‌های خوب برای کار، تعیین می‌کند که چقدر درآمد کسب می‌کنید، چقدر مؤثر هستید، چقدر در سازمان مورد احترام قرار می‌گیرید و چقدر از کار خود رضایت واقعی کسب می‌کنید.

متأسفانه، بیشتر مردم کارکنان ضعیفی هستند که سازماندهی نشده اند، بدون تمرکز و با حواس‌پرتی فراوان به کار خود می‌پردازند؛ به نحوی که فقط در حدود ۵۰ درصد ظرفیت خودشان کار می‌کنند و حتی نمی‌دانند که چگونه کار دیگری را انجام دهند و هر کاری برایشان مانند صحبت کردن با یک زبان خارجی است و حتما ابتدا باید به آن‌ها آموزش داده شود.

برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی خود، عادت های افراد بسیار موفق و سخت‌کوش را در خودتان پرورش دهید و برای شروع می‌توانید مبانی عادت های خوب کاری را در دو کلمه خلاصه کنید: تمرکز و تمرکز.

افراد سخت‌کوش روی مهم‌ترین اهداف تمرکز می‌کنند

تمرکز، نیاز به دیدن نتایج مطلوب و اولویت نسبی هر مرحله دارد که برای دستیابی به این نتایج باید قدم های محکمی بردارید. بنابراین، وقتی به تمرکز کردن فکر می‌کنید، به این فکر کنید که یک عکاس باید لنز‌های خود را تنظیم کند تا سوژه اصلی در مرکز تصویر باشد.

برای تبدیل شدن به یک فرد واقعاً سخت کوش در محل کار، باید به طور مداوم، لنز خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید کاری که روی آن وقت می‌گذارید، مهمترین کاری است که می‌توانید در حال حاضر برای رسیدن به مهم‌ترین هدف خود انجام دهید و افراد موفق، بدترین نوع هدر دادن زمان را وقت گذاشتن برای کاری می‌دانند که اصلا نباید انجام شود.

افراد موفق انرژی شما را متمرکز می‌کنند

تمرکز نیاز به توانایی متمرکز ماندن در یک کار را دارد تا ۱۰۰ درصد کامل شود و افراد موفق می‌فهمند که باید بدون انحراف و حواس‌پرتی، از یک مکان مستقیم به جایی که می‌خواهند بروند و کار کنند.

اگر می‌خواهید اهداف خود را به سرانجام برسانید، باید مطمئن باشید که هر کاری انجام می‌دهید، شما را به آن سمت سوق می‌دهد و عادت‌های خوبی در شما ایجاد می‌کند تا شما را به آن هدف برساند.

این تصمیم به تنهایی کیفیت و کمیت کار‌هایی که هر روز انجام می‌دهید را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد و باعث می شود که به زودی به یکی از موفق‌ترین افراد تبدیل شوید.

مزایای تمرکز

یادگیری نحوه تمرکز فواید زیادی دارد؛ اول، اتمام کار مهم، منبع انرژی، اشتیاق و عزت نفس است و از طرف دیگر، عدم انجام کار‌های مهم یا تکمیل آن‌ها فقط به صورت جزئی، نه تنها منبع اصلی استرس است، بلکه اشتیاق و عزت نفس شما را از بین می‌برد.

وقتی یک کار مهم را به پایان می‌رسانید، با انبوه انرژی و رفاه روبه‌رو می‌شوید، اما وقتی شما روی یک مسئله بی اهمیت کار می‌کنید، حتی اگر آن را به موقع انجام دهید، به هیچ وجه احساس رضایت یا پاداش شخصی ندارید.

نظم دادن به خود برای اینکه روی یک کار تمرکز کنید، به شما احساس اعتماد به نفس، شایستگی و تسلط می‌دهد و این مسئله شما را به فردی سخت‌کوش تبدیل می‌کند و به شما تجربه کنترل نفس می‌دهد. بنابراین، احساس می‌کنید که خودتان مسئول سرنوشتتان هستید.

عادت انجام دادن کامل کار‌ها

ایجاد عادت‌های خوب برای یک شغل موفق شامل عادت کامل انجام دادن کار است؛ اینکه بتوانید کار‌های خود را به پایان برسانید و آنچه که شروع کرده‌اید را به پایان برسانید، یک قسمت اساسی در ساختن شخصیت است.

شما نمی‌توانید یک فرد کاملاً بالغ را تصور کنید که قادر نیست کار خود را به پایان برساند و ایجاد این عادت، رمز موفقیت دراز مدت است.

شما می‌توانید با نظم دادن به کار‌های خود، متمرکز و هدایت شده برای دستیابی به موفقیت، به روند تبدیل شدن به یک فرد بسیار پربازده سرعت ببخشید و خود را به عنوان یکی از کارآمدترین و سخت‌کوش‌ترین و موفق‌ترین افرادی که می‌شناسید، ببینید.

ضمیر ناخودآگاه خود را با این تصویر تغذیه کنید تا زمانی که ذهنتان این شخصیت شما را به عنوان یک دستور بپذیرد و به یاد داشته باشید، شخصی که می‌بینید، شخصی است که شما در آینده خواهید بود.

ناخودآگاه شما نمی‌تواند تفاوتی بین تجربه واقعی و تجربه تصور شده را تشخیص دهد. بنابراین، اگر تصویری خیالی از عملکرد خود به عنوان فردی سخت‌کوش ایجاد کنید، ضمیر ناخودآگاه شما دقیقاً واکنش نشان می‌دهد گویی این همان کاری است که در حال حاضر انجام می‌دهید.

هر بار که این تصویر را از بهترین عملکرد خود در ذهنتان پخش می‌کنید، ضمیر ناخودآگاه شما آن را دقیقاً مانند اینکه دوباره در حال تکرار است، ضبط می‌کند و سپس گفتارها، اعمال و رفتار شما را تنظیم می‌کند تا اقدامات شما در دنیای خارج از ذهنتان هم با تصویری که در داخل ایجاد کرده‌اید مطابقت داشته باشد.

هر بار که موقعیتی را به یاد می‌آورید که در بهترین عملکرد خود با اطمینان انجام می‌دهید، ذهن شما آن را در تصورتان نقش می‌بندد.

هرچه بیشتر خودتان را به بهترین شکل ممکن ببینید، با سرعت بیشتری این رفتار خودکار شما می‌شود. شما با تغذیه ذهن خود با تصاویر مثبت و یا تصویری که ایجاد می‌کنید یا تکرار تصاویر تجربه قبلی در اوج عملکرد، برای موفقیت برنامه‌ریزی می‌کنید.


باشگاه خبرنگاران


بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها