در این مقاله میخواهیم به نکات مهم در زمان خرید تیرآهن اشاره کنیم.
کد خبر: ۱۸۵۵۷۰
تاریخ انتشار:۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶ - 12 January 2021

به گزارش روزپلاس، همان طور که میدانید، مقاطع فولادی از نیازهای ضروری در تمامی صنایع و ساخت و سازهای کوچک و بزرگ است. به عبارتی دیگر، اساس هر ساخت و ساز، پایه ریزی ساختمان و استحکام مصالح آن میباشد. اگر قرار است در حوزه خرید و فروش و آهن آلات فعالیت داشته باشید و یا اینکه مدتی است در این حوزه فعالیت دارید، لازم است در مورد خرید مصالح ساختمانی مختلف مانند تیرآهن تا حدودی اطلاعاتی داشته باشید.

خرید تیرآهن

شما به عنوان یک مصرف‌کننده‌ی مقاطع فولادی، لازم است از بهترین نوع هر محصول، اطلاعاتی داشته باشید. انتخاب بهترین نوع تیرآهن در پروژه‌های ساختمانی علاوه بر کاهش هزینه‌های اضافی، بر میزان موفقیت پروژه تاثیرگذار است.
 
در هنگام خرید تیرآهن به نکاتی باید توجه کرد؟

امروزه خرید محصولات فولادی نسبت به گذشته، تغییرات زیادی داشته است. در گذشته حضور در بازار آهن، بررسی و استعلام قیمت انواع مقاطع فولادی کار وقت گیری بود! امروزه اوضاع فرق کرده و از طریق مراجعه به سایت‌ های مختلفی که در حوزه فولاد فعال هستند مثل اصفهان آهن (www.esfahanahan.com)، میتوانید از قیمت به روز شده آهن آلات به راحتی مطلع شوید. برای خرید تیرآهن با توجه به نیاز و ویژگی های سازه مورد نظر، باید نکات مهمی را در نظر بگیرد. به این دلیل که تنوع های زیادی در این صنعت می باشد، باید بهترین انتخاب را داشته باشید تا بتوانید به استحکام سازه مورد نظر کمک کرده باشید. 

نکات مهم در زمان خرید تیرآهن

تیرآهن، یکی از پروفیل های مهم و پُرکاربرد در ساخت و ساز است. از این محصول فولادی در ساختمان به عنوان تیر یا ستون استفاده میشود؛ بنابراین این محصول، با توجه به تحمل بار، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

به طور کلی، تیر آهن از دو قسمت بال و جان تشکیل شده است و در سایز های 12 تا 30 ساخته میشود. این محصول فولادی در شاخه های 12 متری و با استاندارد های سبک و سنگین تولید میشود. وزن این محصول با مراجعه به جدول اشتال به دست می آید که در آن وزن هر شاخه تیرآهن با توجه به ابعاد آن مشخص میگردد.

برای خرید تیرآهن، لازم است نکات مهمی را در این زمینه بدانید که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم:

انواع تیرآهن را بشناسید

در هنگام خرید تیرآهن به نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از هرچیز، بهتر است برای خرید تیرآهن، با انواع این محصول تا حدودی آشنایی داشته باشید. هر کدام از تیرآهن ها با توجه به خواص مکانیکی و شکل ظاهری دارای کاربردهای متفاوتی هستند. در ادامه در مورد هر کدام به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد:

تیر آهن IPE: این نوع تیرآهن به عنوان تیرآهن معمولی شناخته می‌شود و ظاهر آن شبیه حرف انگلیسی  Iاست. تیرآهن IPE، ضخامت ثابتی دارد و بال‌های ابتدایی و انتهایی آن یکسان‌ اند و مطابق استانداردهای اروپایی تولید میشوند.

استانداردهای مختلفی در تولید تیرآهن به کار رفته است که یکی از این استانداردها IPE است. تیرآهن IPE یکی از مقاطع فولادی مهم در ساختمان‌سازی به حساب می‌آید و بین مشتریان از محبوبیت خاصی برخوردار است.

تیرآهن هاش یا بال پهن: تیرآهن هاش در ساختمان سازی کاربردهای فراوانی دارد. طول بال تیرآهن هاش نسبت به تیرآهن IPE بیشتر است. این نوع تیرآهن به دو دسته تیرآهن بال پهن سبک و بال پهن سنگین تقسیم بندی می‌شود. تیرآهن بال‌ پهن سنگین، نسبت به تیرآهن بال‌ پهن سبک از ضخامت بیشتری برخوردار است.

تیرآهن لازنه زنبوری: تیرآهن لانه زنبوری یا تیرآهن شبکه، دارای حفره های توخالی است که شبیه به لانه زنبور است؛ به همین به آن تیرآهن لانه زنبوری گفته میشود.

تیرآهن زنبوری نسبت به سایر انواع تیرآهن، دارای مقاومت خمشی و ارتفاع بیشتری است که با توجه به پروژه مورد نظر در زمینه‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

این نوع تیرآهن به صورتی ساخته شده است که تیر بتواند لنگر خمشی بزرگتری را در مقایسه با تیر نورد شده‌ی اولیه تحمل کند‌. از این نوع تیرآهن در ساخت و ساز به عنوان ستون، طاق قوسی و حتی در مزارع استفاده میشود.

مشاوره بگیرید

امروزه مراکز معتبری در زمینه خرید و فروش آهن آلات فعالیت دارند. اگر اطلاعات زیادی در زمینه خرید تیرآهن ندارید و برای انتخاب محصول با توجه به پروژه مورد نظر، دچار ابهام هستید؛ می‌توانید از یک مشاوره خبره در این زمینه کمک بگیرد. بهتر است تا زمانی که در انتخاب خرید خود مطمئن نشده اید، نسبت به خرید اقدام نکنید! (برای مشاوره میتوانید با کارشناسان فروش اصفهان آهن تماس بگیرید که در پایان راه های ارتباطی قرار داده میشود)

بهتر است قبل از خرید، ویژگی های محصول خود را مشخص کنید

در هنگام خرید تیرآهن به نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از خرید تیرآهن مورد نظر، بهتر است سایز، ابعاد و بسیاری از ویژگی های آن را با دقت بررسی کنید. این موضوع علاوه بر تیرآهن در مورد بسیار دیگری از مقاطع فولادی هم صدق می‌کند و به شما کمک میکند که خرید دقیق تری داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

استعلام قیمت کنید

قیمت آهن آلات به دلیل عوامل مختلف، در حال نوسان است. هزینه‌های حمل و نقل، افزایش قیمت دلار، کاهش یا میزان عرضه و تقاضا همگی در قیمت نهایی مقاطع فولادی تاثیرگذار هستند. اگر با دقت کامل ویژگیهای محصول مورد نظر را مشخص کرده باشید، میتوانید قیمت آن را از مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، استعلام کنید. 

معمولا همه شرکتها، قیمت تیرآهن و سایر محصولات خود را به صورت به روز شده در سایت درج میکنند. اگر ظرف چند روز، روند قیمت تیرآهن به صورت افزایشی باشد، با استعلام قیمت میتوانید برآورد کنید که آیا زمان مناسبی برای خرید است یا خیر؟ اگر برای ساخت پروژه، عجله ای نداشته باشید، میتوانید چند روز صبر کنید و بعد نسبت به خرید اقدام نمایید.

از شرکت های بازرگانی معتبر خرید کنید

بهتر است از شرکتهای معتبر و باسابقه، نسبت به خرید تیرآهن اقدام کنید. این شرکتها دارای معاملات روزانه بسیاری هستند و مشتریان متنوعی دارند. علاوه بر این هر کدام از این شرکتها دارای کارشناسان فروش مقاطع فولادی هستند. به عنوان مثال میتوانید از کارشناس تیرآهن در مورد ابعاد، سایز، ضخامت و مقاومت تیرآهن مورد نیاز در پروژه ساختمانی خود سوال  کنید.

تیرآهن یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی است؛ بنابراین اطلاع از نکات مهم در زمان خرید تیرآهن می‌تواند به شما کمک کند که خرید مطمئن و امنی داشته باشید و به نوعی محصولی را خریداری کنید که از کیفیت و کارایی مطلوبی برخوردار باشد.

هماهنگی های قبل از خرید تیرآهن را انجام دهید

در فرآیند هر خریدی ممکن است، اشتباهاتی رخ دهد. این اشتباهات باعث ایجاد هزینه و از دست رفتن زمان میشود. بنابراین برای جلوگیری از این اشتباهات، بهتر است قبل از خرید با فروشنده و یا کارشناسان فروش هماهنگی های لازم را داشته باشید. دریافت پیش فاکتور با جزئیات کامل نام جنس، نوع، تعداد و قیمت نهایی، بهترین کار در این زمینه است.

بسیاری از هماهنگی های دیگر، مانند زمان تحویل تیرآهن، هزینه های حمل و نقل و محل تحویل هم باید انجام شود. در نهایت پس از مشخص کردن تمامی این موارد، میتوانید مبلغ خرید را پرداخت نمایید.

سخن پایانی

در این نوشتار، تا حدود زیادی درباره راهنمای خرید تیرآهن، اطلاعات مناسبی به شما عزیزان داده شد. خیلی از افراد ممکن است آگاهی لازم را در مورد خرید این محصول نداشته باشند. همان طور که اشاره شد، در گام اول بهتر است در مورد نوع تیرآهن مورد استفاده در پروژه ساختمانی اطلاعاتی داشته باشید و بعد سایر پارامترهای گفته شده را هم در نظر بگیرد. توجه به این نکات به شما کمک میکند که بتوانید از هزینه های اضافی جلوگیری کنید و کیفیت و مقاومت ساختمان را تا حدود زیادی افزایش دهید. 

راه های ارتباطی با اصفهان آهن :

سایت : https://esfahanahan.com/
تلفن تماس : 03134045
ایمیل : info@esfahanahan.com
اینستاگرام : https://www.instagram.com/esfahanahan


بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها

آلمان: بروکسل با فاصله گرفتن از پکن، مسیر اشتباهی را طی می‌کند

دمشق: شورای امنیت مشوق رژیم صهیونیستی برای تجاوز به سوریه است

اختلاف ایران و آمریکا بر سر رفع تحریم‌های اعمال‌شده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

باید دادسرایی هم برای «کارنکنان» ایجاد کنیم/ تعطیلی واحدهای تولیدی؛ خط قرمز دستگاه قضا

فهرست لغو تحریم‌ها هنوز نهایی نشده/ به هیچ‌وجه منطقه را به میدان نبرد تبدیل نمی‌کنیم

درگیری سپاه با یک گروهک تروریستی در مریوان/ هلاکت عناصر ضدانقلاب

ویروس آفریقایی با دیگر ویروس‌های کرونا چه فرقی دارد؟

شروع رگبار باران و وزش باد شدید از امروز

برای گرفتن حق مردم صبر نمی کنیم/ اگر عده‌ای ناراحت هستند مهم نیست

شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی/ حمله صهیونیست‌ها به جنوب دمشق

حمل عجیب گوشت با پراید! +عکس

هشدار دانشمندان درخصوص کشف گونه جدید کووید در هند

اکنون وقتش رسیده که با مارش نظامی بنویسند؛ بسم الله قاصم الجبارین

خفه کردن سه کودک بیگناه توسط مادر شیطان صفت/عکس

رزمایش صهیونیستی در مرز غزه با چاشنی تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها

سندرز: نیمی از سالمندان آمریکایی از رفتن به دندانپزشک به دلیل هزینه‌های آن خودداری می‌کنند

روسیه پنج دیپلمات لهستانی را اخراج می‌کند

بارزانی: مساله کُردهای سوریه باید در چارچوب کشورشان حل شود

آلمان: بروکسل با فاصله گرفتن از پکن، مسیر اشتباهی را طی می‌کند

واشنگتن پست: اقدامات خرابکارانه نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند

دمشق: شورای امنیت مشوق رژیم صهیونیستی برای تجاوز به سوریه است

حیوان عجیب و غریب روی درخت جنجالی شد! +عکس

اصلاحیه مهم در مورد افزایش حقوق کارمندان +سند

امروز ارتش در صحنه و آماده‌ انجام مأموریت است/ آمادگی‌ها را افزایش دهید

غنی‌سازی۶۰ درصد پیام‌های سیاسی مهمی داشت/ پاسخ به حادثه نطنز ضرورتی حتمی است

ایران به اورانیوم غنی‌شده ۶۰ درصد رسید/ اراده ملت ایران هر توطئه‌ای را خنثی خواهد کرد

تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است/ طرف ها می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند

ادامه وضع فعلی به معنای توزیع فقر است/ کاری نمی‌کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند