«زن آلفا» تصویر یک زن قدرتمند را به ذهن متبادر می‌کند اما تشخیص آنها همیشه آسان نیست. با مطالعه ادامه این مطلب می‌توانید بارزترین ویژگی زنان آلفا را ببینید.
کد خبر: ۱۸۵۱۶۵
تاریخ انتشار:۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷ - 08 January 2021
به گزارش روزپلاس، هرچند عبارت زن آلفا تصویر یک زن قدرتمند را به ذهن متبادر می‌کند، اما تشخیص زنان آلفا همیشه آسان نیست. درادامه  با ویژگی‌های یک زن آلفا آشنا شوید.

اعتماد به نفس طبیعی

یک زن آلفا دارای اعتماد به نفس طبیعی است. او به دلیل توانایی خود در انجام صحیح کار‌ها از اعتماد به نفس برخوردار است. رفتار رنجش‌آور یا صدای بیش از حد بلند ندارد، بلکه رفتارش است که منجر به افزایش احترام از سوی دوستان و همسالانش می‌شود. وقتی اعتماد به نفس طبیعی باشد، واقعی است و ناظران ماهر همیشه می‌توانند تفاوت را تشخیص دهند.

یک زن آلفا نادانسته‌هایش را می‌داند

خرد و پیگیری مداوم او برای دانش به او آموخته‌است که همه چیز را نمی‌داند. این همان چیزی است که او را نجات می‌دهد و از مغرور و خودشیفته بودنش جلوگیری می‌کند.

منظورش را به راحتی می‌گوید

یک ویژگی زنان آلفا این است که آنچه در ذهن دارند بی‌پرده می‌گویند. مردم به سوی آن‌ها جلب می‌شوند، زیرا می‌دانند که او همیشه حقیقت را می‌گوید و علاقه‌ای به پوشاندن واقعیت برای پرهیز از آزار دیدن احساسات دیگران ندارد.

یک زن آلفا که عادت دارد حقایق را هر چند تلخ بگوید و آدم‌های دیگر می‌توانند صداقت او را ببینند و ذات صریح و اصیل او را تحسین کنند.

ویژگی زنان آلفا؛ توانایی استفاده از نقد سازنده را دارند

یک زن آلفا هرگز از شنیدن حقیقت در مورد خود نمی‌ترسد، زیرا مایل به ادامه تلاش و پیشرفت است. اگر انتقاد مثبتی به او وارد شود، او از آن درس می‌گیرد و آن را به نفع پیشبرد اهدافش به کار می‌برد.

هرگز با زنان دیگر رقابت نمی‌کند

یک ویژگی زنان آلفا این است که می‌دانند چه چیزی برای‌شان مفید است و مهمتر اینکه، چه چیزی برای‌شان فایده‌ای ندارد. دیدن موفقیت سایر زنانی که به اهداف‌شان نزدیک می‌شوند، می‌تواند باعث شود که یک زن متوسط ​​احساس اعتماد به نفس کمتری داشته باشد، اما یک زن آلفا چنین مشکلی را ندارد. او هر روز صبح با این آگاهی که تنها رقیبش خودش است، به آینه نگاه می‌کند.

هوش هیجانی بالایی دارد

یک ویژگی زنان آلفا، داشتن هوش هیجانی بالا است. دانستن نحوه درک موقعیت‌ها و آدم‌ها قسمت مهمی از زن آلفا بودن است و آن‌ها این تجربه را دارند که بدانند شرایط، معاملات تجاری یا روابط شخصی چه زمانی برای آن‌ها مفید است. از همه مهمتر، آن‌ها می‌دانند که چطور یک رابطه بالقوه مضر را شناسایی کنند و از آن دور شوند.

او از مخزن دانش عاطفی خود استفاده می‌کند و هرگز خود را در مخمصه‌ای که نمی‌تواند از آن خارج شود، چه شغلی و چه شخصی، قرار نمی‌دهد.

ویژگی زنان آلفا؛ بین کار و زندگی‌اش تعادل دارد

ایجاد تعادل میان کار و زندگی برای زنان آلفا بسیار ساده است. او می‌داند که حفظ این تعادل چقدر مهم است و هرگز اهمیت آن را دست کم نمی‌گیرد.

او احساسات خودش را می‌شناسد و در صورت نیاز به استراحت، به خود فرصت می‌دهد تا فشار را کم کند. به علاوه، می‌داند که چه زمانی باید تمرکز بیشتری روی کار و مسائل شغلی‌اش داشته باشد.

یک زن آلفا هرگز تسلیم نمی‌شود

این احتمالاً شگفت‌انگیزترین ویژگی زنان آلفا است. واقعیت این است که آن‌ها می‌دانند تا زمانی که پیروزی کاملی را که می‌خواهند به دست نیاورده‌اند، راه ادامه دارد. این کیفیت همان چیزی است که امکان پیروزی را به زنان آلفا می‌دهد و آن‌ها را از سایر افراد جامعه متمایز می‌کند.

 
باشگاه خبرنگاران 


بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها

عکس/ عاشقانه یک روحانی برای همسرش

ایران حمله به شرق سوریه را محکوم کرد

جان‌باختن حداقل ۷ نفر در آتش سوزی اردوگاه الهول در سوریه

پلیس کنگره: مأموران امنیتی درباره استفاده نیروی مرگبار علیه مهاجمان تردید داشتند

آلمان: آمریکا برای گفت‌وگوی غیررسمی با اعضای برجام تمایل دارد

گروسی: آژانس سه ماه به راستی‌‌آزمایی ضروری در ایران ادامه می‌دهد

خط تماس تل‌آویو-ریاض برای هماهنگی سیاست‌ها در خصوص آمریکا

روایت همرزم شهیدسرلشکر خلبان بیرجند بیک محمدی از آخرین ماموریت و لحظه شهادت ایشان

می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم/ خون شهدای مقاومت راه قدس را آزاد خواهد کرد

توافق ایران با آژانس اتمی در چارچوب مصوبه مجلس است/ امتیازی به آمریکا ندادیم

مردم «علی‌وار» در برابر مشکلات ایستادند/ طرح آب رسانی به شرق کشور نهایی شد

شاهد طلیعه‌های امیدبخش شکست دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم/مقاومت حداکثری مردم به ثمر نشست

اظهار نظر جدید همتی درخصوص FATF/ لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی به نفع کشور است

امروز یک قدرت مسلط هستیم/ در هر میدانی که ‌دشمن‌ مردم عزیزمان را تهدید ‌کند ‌حضور می‌یابیم