برای رسیدن اذن ظهور امام زمان (عج) ادعیه و ذکر‌های بسیاری عنوان شده است که مشهورترین آن‌ها دعای فرج، دعای سلامتی امام و زیارت آل یاسین هستند.
کد خبر: ۱۸۳۰۲۵
تاریخ انتشار:۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰ - 19 December 2020
به گزارش روزپلاس، دعا نوعی اظهار تجدید عهد و پیمان با امام عصر (عج) است که محتواى پیمان با آن حضرت را دیندارى، شریعت محورى و تصمیم قلبى بر اطاعت امر آن حضرت و یارى رساندن او با نثار جان و مال تشکیل مى‌دهد.

این تجدید عهد و بیعت با آن امام کارى است که بعد از هر نماز از نمازهاى پنج‌گانه یا در هر روز و یا در هر جمعه انجام آن مستحب است. هر روز بعد از نماز صبح، دعاهایى که مربوط به وجود مقدس امام زمان علیه السلام است خوانده شود، بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

در عین حال دعاى شریف «اللهم بلغ مولاى صاحب الزمان صلوات الله علیه عن جمیع المؤمنین ...» و همچنین دعاى عهد برای سلامتی و رسیدن اذن ظهور حضرت بسیار مفید است.

زیارت آل یس هم یکی دیگر از دعا‌های بسیار مفید و مؤثر در زمینه سلامتی و فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است. نکته قابل توجه این است که در کتاب مفاتیح‌الجنان نوشته شده است که امام عصر علیه السلام درباره زیارت آل یس فرموده‌اند: «هرگاه خواستید به وسیله ما به خداوند و به ما توجه کنید، این زیارت را که از جانب خداوند انشا شده است، بخوانید.»

زیارت آل یس محتوای بسیار والایی دارد و مورد تأکید و سفارش است. چراکه از ابتدا تا انتهای زیارت دعا برای تندرستی، سلامتی و بهروزی امام زمان علیه السلام است و می‌فرماید: «السلام علیک یا خلیفه‌الله و ناصر حقه، السلام علیک حین تصبح و تمسى، السلام علیک فى اللیل اذا یغشى و النهار اذا تجلى، السلام علیک بجوامع السلام، سلام بر تو اى جانشین خدا و یارى کننده حق، درود و سلام بر تو هنگامى که صبح و شام کنى، درود و تهیت الهى بر تو در شب که همه جا را فراگیرد و در روز، در وقتى که نور دهد (یعنى سلام بر تو در هر صبح و شام)، درود بر تو درودى همه‌جانبه.»

در ادامه این زیارت، به نکات مهمی اشاره می‌شود مانند اینکه: «اللهم اعذه من شر کل باغ و طاغ و من شر جمیع خلقک و احفظه من بین یدیه و من خلقه و عن یمینه و عن شماله و احرسه و امنعه من ان یوصل الیه بسوء و احفظ فیه رسولک و آل رسولک واظهر به العدل؛ خدایا او (امام زمان عج) را از شر هر متجاوز و سرکشى و از شر همه خلق خود پناه بده و او را از حوادث روزانه، از پیش رو و از پشت سر و از طرف چپ و راست، حفظ و نگه دارى کن و از این‌که آسیب و گزندى به او برسد، جلوگیرى کن و در خصوص او، رسولت و خاندان رسولت را حفظ نما و به دست مبارکش عدل و داد را پدیدار نما.»


تسنیم


بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها

عکس/ عاشقانه یک روحانی برای همسرش

ایران حمله به شرق سوریه را محکوم کرد

جان‌باختن حداقل ۷ نفر در آتش سوزی اردوگاه الهول در سوریه

پلیس کنگره: مأموران امنیتی درباره استفاده نیروی مرگبار علیه مهاجمان تردید داشتند

آلمان: آمریکا برای گفت‌وگوی غیررسمی با اعضای برجام تمایل دارد

گروسی: آژانس سه ماه به راستی‌‌آزمایی ضروری در ایران ادامه می‌دهد

خط تماس تل‌آویو-ریاض برای هماهنگی سیاست‌ها در خصوص آمریکا

روایت همرزم شهیدسرلشکر خلبان بیرجند بیک محمدی از آخرین ماموریت و لحظه شهادت ایشان

می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم/ خون شهدای مقاومت راه قدس را آزاد خواهد کرد

توافق ایران با آژانس اتمی در چارچوب مصوبه مجلس است/ امتیازی به آمریکا ندادیم

مردم «علی‌وار» در برابر مشکلات ایستادند/ طرح آب رسانی به شرق کشور نهایی شد

شاهد طلیعه‌های امیدبخش شکست دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم/مقاومت حداکثری مردم به ثمر نشست

اظهار نظر جدید همتی درخصوص FATF/ لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی به نفع کشور است

همه آنچه از پیشگیری تا تشخیص کرونای انگلیسی باید بدانید