نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، به توافق خوبی درباره تامین منابع مالی برای طرح یک فوریتی الزام دولت به تامین کالا‌های اساسی رسیدیم.
کد خبر: ۱۷۷۱۲۲
تاریخ انتشار:۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ - 20 October 2020
به گزارش روزپلاس؛ حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اظهار داشت: این جلسه با حضور نمایندگان مجلس، نمایندگان دولت و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات درباره تامین منابع مالی برای طرح یک فوریتی الزام دولت به تامین کالا‌های اساسی موسوم به طرح یارانه کالایی و حمایت معیشتی برگزار شد که به توافق خوبی در این زمینه رسیدیم.

وی بیان کرد: بر اساس این طرح دولت مکلف است به منظور تامین بخشی از نیاز‌های معیشتی خانوار‌های کشور به ویژه خانوار‌های کم برخوردار در شش ماهه دوم سال ۹۹ و به صورت ماهانه، نسبت به تامین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به جامعه هدف افراد شناسایی شده در طرح معیشت خانوار که حدود ۶۰ میلیون نفر هستند، از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اعتبار صرفا برای تامین کالای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده است و امکان تخفیف در خرید کالا‌ها هم برای مشمولین فراهم خواهد شد.

میرتاج الدینی با بیان اینکه خانوار‌های کم درآمد که سطح درآمد آن‌ها از حداقل دستمزد کمتر است، از دو برابر یارانه سایر خانوار‌های مشمول بهره مند می‌شوند، افزود: مبلغ مورد نیاز برای این طرح ۳۰ هزار میلیارد تومان است که از محل بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، دولت پذیرفت که بخشی از طلب سازمان تامین اجتماعی را هم پرداخت کند و همچنین حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مبلغی هم برای پرونده‌های نیمه تمام در نظر گرفته شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلیات طرح یارانه خرید کالا‌های اساسی در صحن علنی مجلس با رای بالای نمایندگان تصویب شده است، گفت: مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه در اولین فرصت در صحن علنی مجلس مطرح و نهایی خواهد شد.
بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم