فردی که به لطف ترامپ سر از بالاترین سطوح سیاست خارجی آمریکا در آورد و بدون هیچ دانش سیاسی و تاریخی و صرفا با تکیه بر ارائه امتیازات، سردمدار جریان سازش به نفع رژیم صهیونیستی شده است.
کد خبر: ۱۷۱۱۴۹
تاریخ انتشار:۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴ - 25 August 2020
به گزارش روزپلاس؛ روزنامه کویتی «القبس» در گزارشی به «جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ و سفر وی به منطقه در آینده نزدیک پرداخت و از وی با عنوان «ابلیس آمریکا» یاد کرد.

القبس در ابتدای گزارش خود نوشت: «زمانی که از او و ارتباطش با مسأله فلسطین سخن می‌گوییم، به سرعت این صفات به ذهن متبادر می‌شود: یهودی، حامی تندروی اسرائیل، فاقد فهم سیاسی و تاجر و سوداگر. او جرد کوشنر، داماد رئیس‌جمهور آمریکا و از سرشناس‌ترین مشاورانش است. "ابلیس آمریکا" که ابتدای ماه آتی میلادی برای تکمیل روند سازش به منطقه خواهد آمد.»

در ادامه این گزارش به نقل قولی از کوشنر اشاره شده که گفته بود: «با من از تاریخ سخن نگویید، به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها هم گفتم که از تاریخ حرفی نزنند.» که نشان می‌دهد او هیچ اطلاعاتی از حقایق تاریخی و حقوق فلسطینی‌ها ندارد. همانگونه که طرح موسوم به «معامله قرن» نیز حقایق تاریخی را نادیده گرفته است.

به نوشته القبس، «جرد کوشنر» در اصل از یک خانواده نجات یافته از هلوکاست است که در یک خانواده یهودی ارتدوکس در نیوجرسی تربیت یافته و در مدرسه ابتدایی عبری‌زبان، دوران ابتدایی را گذرانده است. جایی که پرچم اسرائیل برافراشته می‌شد و دانش‌آموزان مراسمات مرتبط با تاریخ جعلی اسرائیل را برگزار می‌کردند؛ بنابراین او در یک مدرسه یهودی درس خواند و از کلاس دوم ابتدایی یاد گرفت که به جای نقشه فلسطین نقشه جعلی اسرائیل را رسم کند و به کرانه باختری بگوید «یهودا و شومرون». (رژیم صهیونیستی کرانه باختری رود اردن را استان هفتم خود می‌داند و از آن با عنوان "یهودا و شومرون" یا به عربی "یهودا و السامره" یاد می‌کند. قطعنامه‌های سازمان ملل چنین استانی را به رسمیت نمی‌شناسد.)

کوشنر همچنین صبح و شب در حال انجام نماز‌های یومیه یهودیان بوده و به گفته «ایلی وینستوک» خاخام کنیسه‌ای در «منهتن»، تمامی مؤسسات دینی و تربیتی در زندگی کوشنر بر روابط مستحکم میان دینداری و صهیونیسم تأکید داشته‌اند و اسرائیل نزد یهودیان ارتدوکس، صرفا یک موقعیت سیاسی نیست، بلکه هویت دینی به شمار می‌رود.

«ابلیس آمریکا» کیست؟ +عکس

طرح روزنامه القبس از «جرد کوشنر»

روابط با نتانیاهو

کوشنر روابط خاصی با نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دارد. نتانیاهو بار‌ها در سفرهایش به آمریکا با خانواده او دیدار کرده بود و حتی برخی مواقع در منزل کوشنر شب را می‌گذراند.

نتانیاهو همچنین برای کمپین انتخاباتی خود هزاران دلار از «چارلز کوشنر» پدر جرد کوشنر حمایت مالی دریافت کرده بود و روابط خانوادگی دو طرف برای سالیان مدید مستحکم بوده و هست. روزنامه‌های اسرائیلی زمانی که لیست کمک کنندگان به نتانیاهو را منتشر کردند، نام «چارلز کوشنر» در ابتدای این لیست قرار داشت.

«هرتزلی زاری» خاخام دانشگاه هاروارد، که زمانی استاد دانشگاه کوشنر بوده درباره وی می‌گوید: «اسرائیل هیچ زمانی برای جرد یک مسأله سیاسی نبوده است. بلکه او اسرائیل را به منزله خانواده، زندگی و مردم خود می‌دانست.»


«جرد کوشنر» در تحصیلات چندان فرد موفقی نبود و نمرات بد او موجب شد تا پدرش مبلغ ۲.۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۸ به دانشگاه هاروارد کمک کند تا جرد بتواند وارد این دانشگاه شود.

در خصوص شخص او نیز روزنامه «وال استریت ژورنال» به شبهات فساد مالی جرد کوشنر پرداخته و به نقل از منابع آگاه نوشته است که کمیته اوراق مالی و بورس آمریکا، تحقیقات مرتبط با فعالیت‌های شرکت ساختمان‌سازی داماد ترامپ را باز کرده است.

با وجود عدم فهم و دانش سیاسی، او تاکنون مناصب متعددی را بر عهده گرفته است که مهم‌ترین آن پرونده «خاورمیانه» است. کوشنر علی‌رغم حمایت‌های ترامپ موفق به دریافت مجوز امنیتی برای دسترسی به اسناد سری دولتی نشد، اما از نفوذ بالایی در دولت برخوردار است، به طوری که «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا درباره او می‌گوید: «هیچ فردی به اندازه کوشنر بر روی ترامپ نفوذ ندارد.»

به گفته بولتون، نتانیاهو یک روز به صورت خصوصی به او گفته بود که کوشنر چگونه می‌تواند در پرونده‌ای که هنری کسینجر در آن شکست خورد، موفق شود؟

با تمامی این‌ها، ترامپ بسیاری از امور را به وی سپرده، به نوشته «ویکی وارد» نویسنده کتاب «شرکت کوشنر:طمع، جاه‌طلبی، فساد؛ داستان فوق‌العاده جرد کوشنر و ایوانکا ترامپ»، کارکنان کاخ سفید به حالت تمسخر «جرد کوشنر» را «وزیر همه چیز» نامیده‌اند.
سایر اخبار
بازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها