خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داده که موشک‌های ایران در وضعیت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۱۴۵۱۰۶
تاریخ انتشار:۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷ - 06 January 2020
به گزارش روزپلاس، بنابر گزارش اسپوتنیک، «رویترز»، با استناد به ادعای یک مقام آمریکایی خاطرنشان کرده که موشک‌های ایران در وضعیت آماده‌باش قرار گرفته‌اند اما هنوز مشخص نیست که آیا افزایش سطح آماده‌باش این موشک‌ها ماهیت دفاعی دارند یا تهاجمی.

رویترز گزارش داده، این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، نگفته که این موشک‌های ایران اهداف خاصی را نشانه رفته‌اند یا خیر. اما خاطرنشان کرده که بیم آن می رود ایران به ترور سردار سلیمانی و همراهانش از سوی آمریکا واکنش نشان دهد و درصدد تلافی برآید.

سطح آماده باش موشک‌های ایران آشکارا افزایش یافته است. هنوز نمی‌توان در مقطع فعلی تعیین کرد که آیا افزایش وضعیت آماده‌باش آنها به هدف آمادگی دفاعی یا آمادگی تهاجمی بهتر است.ما از نزدیک وضعیت را تحت‌نظر قرار می‌دهیم».

با ترور سرلشکر قاسم سلیمانی و همراهانش در عراق توسط نیروهای آمریکا تنش در مناسبات واشنگتن و تهران افزایش یافت. گفته می شود که ترامپ در ماه ژانویه دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرده بود که اکنون باعث بروز تنش در منطقه شده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان حشد الشعبی و تعدادی از هم‌رزمانش بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در پی حمله تروریستی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

العالمبازگشت به ابتدای صفحه
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روایت تصویری
نگاه دوم
پیشنهاد سردبیر
پربازدیدها